Super foods

Cítíte se bez energie? Jste unavení a malátní? V tom případě potřebujete ve své stravě extra dávku živin a nutrientů, které nastartují Vaše tělo, a to bude pracovat na plné obrátky.

A právě k tomu Vám výborně poslouží superpotraviny. Jsou plné vitamínů, minerálů, antioxidantů a stopových prvků, a když je začleníte do svých smoothies, několikanásobně zvýšíte jeho nutriční hodnotu.

Pojďme se jim proto podívat zblízka na zoubek, abyste si mohli vybrat tu superpotravinu, která se hodí právě pro Vás.

 

Kustovnice čínská: Plody kustovnice čínské jsou známy a ceněny pro své úžasné účinky již po tisíce let. Je to jedna z nejdůležitějších superpotravin a díky své sladké chuti se skvěle hodí do zelených smoothies.
Obsahujevíce než 20 vitamínů, minerálů a stopových prvků. Je výborným zdrojem proteinu a obsahuje 19 aminokyselin včetně všech esenciálních. V tradiční čínské medicíně se používá k léčbě kožních problémů, zlepšuje zrak, posiluje imunitu a dodává energii.

Kokosový olej: Tento olej, získávaný z dužiny zralých kokosových ořechů, je jedním z nejzdravějších olejů na světě. Je to bohatý zdroj nasycených mastných kyselin a jednou z nejvýznamnějších je kyselina kaprylová. Tato kyselina je schopná likvidovat v těle viry, bakterie, plísně a houby. Ve střevním traktu pomáhá ničit kandidu a přispívá ke zdravému trávení. Kokosový olej je také vhodný na hubnutí.

Chia semínka: Spousta energie, dobré trávení, pohotové myšlení a zdravé hubnutí. To vše a mnohem více nabízejí tato malá zázračná semínka. Díky vysokému obsahu omega 3 mastných kyselin poskytují mozku to správné palivo, které nezbytně potřebuje pro správnou funkci. Díky vysokému obsahu vlákniny Vás chia semínka zasytí na dlouhou dobu a zároveň zmírní chutě na nezdravé potraviny. Proto přidejte lžíci chia semínek do svého smoothie a zvyšte tak jeho nutriční hodnotu.

Maqui: Tyto malé fialové bobulky obsahují nejvyšší koncentraci antioxidantů na světě. Předčí dokonce i dobře známé acai. Mají silný protizánětlivý účinek, zlepšují výdrž, jsou velmi dobrým pomocníkem při hubnutí a dokonce Vás zbaví i vrásek, protože působí proti předčasnému stárnutí. Maqui je opravdovou superpotravinou 21. století.

Chlorela: Sláva zelené!!! V podstatě lze říci, že co je zelené, to je pro Vás dobré. Chlorela je jednobuněčná řasa, která získala své jméno odvozením od slova chlorofyl. Obsahuje ho obrovské množství a tím se stává jedinečným doplňkem Vaší stravy. Chlorofyl má neobyčejně příznivé účinky na organismus, vyživuje ho, chrání a zároveň čistí. Pomáhá odstraňovat zěžké kovy z organismu, podporuje funkci imunitního systému a jeto skvělá prevence proti civilizačním oenocněním.

Camu camu: Cítíte, že na Vás něco leze? Máte ucpaný nos a bolí Vás v krku? V tom případě je pro Vás camu camu tou správnou volbou. Toto ovoce pochází u deštných pralesů Jižní Ameriky. Má největší koncentraci vitamínu C na světě a obsahuje i mnoho dalších vitamínů a minerálů. Dostatek vitamínu C je spojován se silným imunitním systémem, zdravou pevnou pokožkou a lepším zrakem.

Kakao: Kdo by nemiloval čokoládu? Má skvělou chuť a cítíte se díky ní šťastní. Kakaový bob je bohatý na antioxidanty, vitamíny, minerály a to speciálně minerál hořčík, který se v těle účastní stovek reakcí a je naprosto kritický pro správné fungování organismu. Kakao obsahuje látky zvané flavonoidy, které jsou účinné antioxidanty, pomáhají udržovat zdravé srdce, působí preventivně proti různým druhům rakovin a předcházejí onemocnění srdce.


ZDE můžete zakoupit superpotraviny