Vůně Vánoc

  • 2 banány
  • hruška
  • 2 mandarinky
  • 4 kostky listového mraženého špenátu
  • hrnek vody

 

Mandarinky v mnohých z nás evokují Vánoce. Jejich opojná vůně ve spojení s jejich sladkou chutí z nich dělá jedno z nejlahodnějších a nejvyhledávanějších ovocí na světě.

Mandarinky jsou blízkými příbuznými pomerančů a i jejich účinky na zdraví jsou velice podobné. Pomáhají v boji s infekcemi, snižují krevní tlak, působí lehce laxativně, mají protialergické a protirakovinné účinky a detoxikují organismus.

Každé ovoce má protirakovinné účinky, ale citrusové plody jsou v tomto bodě neobyčejně výjimečné. Vědecké výzkumy prokázaly, že laboratorní myši krmené velkým množstvím citrusů měly mnohonásobně nižší výskyt rakoviny než ty myši, kterým nebyly citrusy podávány.

VŮNĚ VÁNOC je recept s nádhernou vůní, vyváženou chutí a obrovským množstvím nutrientů. Skvěle zasytí a může posloužit i jako plnohodnotná náhrada hlavního jídla.


Nemáte ráno čas na přípravu svých smoothies? Připravte si je dopředu!!!

Smoothie nalijte do plastových nádob, vložte do mrazáku a každé ráno si jedno nebo více vezměte sebou do práce. Výživné látky zůstanou díky zmražení zachovány a Vy ušetříte čas a jako bonus získáte zdraví, po kterém jste vždy toužili.