Jednoduché kroky ke smoothie

1. Vždy použijte jedno z těchto druhů ovoce jako základ pro vaše smoothie:

  • banán
  • avokádo
  • mango
  • papája

Toto ovoce obsahuje rozpustnou vlákninu, která během mixování vytváří krémovou konzistenci. Pokud žádnou z těchto ingrediencí nepoužijete a budete používat například pouze jablka, jahody, ananas nebo pomeranče, smoothie bude sice dobře chutnat, ale bude mít velice nepříjemnou texturu.

ovoce


2. Používejte zmražené ovoce

ovoce Pokud chcete dosáhnout extra krémové konzistence, použijte zmražené ovoce. Uložte banány, jahody či maliny na noc do mrazáku a ráno je začleňte do svého smoothie.

 3. Řiďte se pravidlem 60/40

To znamená 60% ovoce a 40% zeleniny. Tento poměr zaručí lahodné smoothie bez hořké chuti zeleniny. Až si budete postupně zvykat na zelené smoothie, můžete přejít na poměr 50/50 a tak dále. Dělejte však jen to, co Vám je příjemné, to zaručí, že u životního stylu se zelenými smoothimi vydržíte.

 

 4. Obměňujte ingredience

Průběžně měňte používané ingredience. Tak docílíte toho, že Vaše tělo bude dostávat tu nejlepší výživu. Každé ovoce či zelenina má jiné výhody, tak proč se o ně ochuzovat používáním stále stejných potravin. Zkoušejte exotické druhy ovoce, přidávejte bylinky, koření. Na výběr máte ze stovek různých druhů a chutí.

 

 5. Tekutý základ

Jako základ pro smoothie používejte vodu, čerstvě vymačkané šťávy, kokosovou vodu, nebo ořechové mléko. Nepoužívejte kravské mléko nebo džusy z obchodů. Tím dosáhnete toho, že Vaše smoothie bude čerstvé, zdravé, plné života a to vše bez přidaného cukru a konzervantů.