Zkušenost k nezaplacení

Před nedávnem jsem prožila naprosto jedinečný týden v Thajsku. Odjela jsem tam na meditační kurz a užila si každou minutu, kterou jsem na tom kouzelném místě strávila. Byla to jedna z nejhezčích zkušeností mého života a nikdy na ní nezapomenu.

Být zdravý neznamená pouze zdravé fyzické tělo, ale také to psychické, emocionální. Jak všichni ze své vlastní zkušenosti víme, psychika ovlivňuje každý aspekt našeho života. Můžete jíst tu nejzdravější stravu, pít tu nejčistší vodu a dýchat čerstvý vzduch, ale pokud budete žít život plný starostí a stresu, nikdy nebudete opravdu zdraví.

Strávit každý den chvilku o samotě, jít do lesa na procházku nebo jako já odcestovat do zahraničím za poznáním. Každý musíme věnovat pozornost tomu, co se uvnitř nás děje a naslouchat svému tělu a "duši". Mluví k nám někdy velice hlasitě, ale my je přes každodenní shon a ruch neslyšíme.

Na meditačním kurzu jsem se naučila mnoho zajímavých věcí a ujasnila si nějaké životní otázky, na které jsem nemohla najít odpovědi. V následujících příspěvcích se o ně s Vámi podělím a sami uvidíte, že jsou naprosto jasné a Vy je v hloubi duše znáte, jen na ně tak trošku zapomínáme.

Tento meditační kurz na malém ostrůvku zvaném Koh Yao Noi však nebyl pouze o nalezení klidu a vyrovnanosti, ale také jsme tam velice často probírali zdravou stravu a její důležitost v životě člověka. Možná to některé z Vás překvapí, ale samotný Buddha řekl, že jsi pouze to, co jíš, piješ a dýcháš.

Tuto větu slýcháme napříč tisíciletími, různými kulturami a náboženstvím. To nám dává jasný důkaz toho, že život, jaký právě prožíváme, je pouze a v jedině v našich rukou. Můžeme být tak zdraví, že se nám o tom ani nesnilo. No není to úžasné?

Na meditačním kurzu jsme jedli pouze dvakrát denně, hodně brzo ráno a v jedenáct dopoledne, tím to pro nás skončilo. Říkáte si, že byste umřeli hlady? Také jsem si to myslela, ale po pár dnech pocit večerního hladu vymizí a Vy se cítíte lehčí a mnohem lépe se soustředíte.

Jídlo bylo v bio podobě, pouze čerstvé suroviny, ovoce, zelenina a rýže. Lehká strava, kaloricky vydatná a dodávala nám vše potřebné, co jsme pro týden strávený v thajské džungli potřebovali. A co byl takový velice příjemný vedeljší efekt? Ano, samozřejmě sme všichni zhubli :-) Ne moc, ale týden takto odlehčené stravy dává tělu možnost očistit se od nánosů a toxinů a to nevyhnutelně vede k úbytku váhy.

Během dne jsme absolvovali čtyři meditační hodiny a čtyři další hodiny jsme měli vyučování. Často jsme s mnichy probírali spojení těla a mysli a to, jak velice úzce jsou spojeny. Máte zdravé tělo, ale žijete ve stresu? Nemůžete být zdraví. Máte klidný život, ale o své tělo se nestaráte tak, jak byste měli? Také nemůžete být zdraví.Psychické a fyzické zdraví jsou dvě spojené nádoby a my bychom měli věnovat svůj čas a pozornost oběma částem.

Jsem šťastná, že se nacházíte právě teď na těchto stránkách, znamená to, že se chcete starat o své tělo a chcete být zdraví. Pokud zároveň s tímto přístupem věnujete i trošku svého drahoceného času sami sobě, nemůžete šlápnout vedle. Budete prožívat nádherný život plný radosti, krásy, zdraví a štěstí.


Přidejte komentář

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.