Teplá voda s citrónem

Teplá voda s citrónem po ránu je ten nejlepší a nejzdravější způsob, jak začít svůj den. Krásná pleť, lepší trávení, detoxikace organismu, to je jen hrstka výhod, které získáte zařazením tohoto nápoje do svého ranního rituálu. Pojďme se na to podívat zblízka.

Proč teplá voda? Teplá voda je pro organismus obecně lepší, než voda studená. Pokud po ránu vypijete studenou vodu, je to pro tělo teplotní šok. To musí studenou vodu ohřát na tělesnou teplotu a to zabírá čas a energii, kterou po ránu potřebujete. Konzumace teplé vody po ránu zlepšuje trávení, a proto je tou nejlepší volbou.

Konzumace teplé vody a šťávy z citrónu působí projímavě a pomáhá odstraňovat z těla všechny nepotřebné zbytky a usazeniny. Obzvlášť lidé trpící zácpou by měli zbystřit, protože tato malá změna pro ně může být vysvobozením ze začarovaného kruhu projímadel.

Citróny jsou bohatým zdrojem vitamínu C. Vitamín C je silným antioxidantem, který vytváří dobře fungující imunitní systém, má protizánětlivé účinky a pomáhá při astmatu a dalších respiračních onemocněních. Podle nedávných klinických studií bylo také dokázáno, že dostatek vitamínu C ve stravě vede k úbytku váhy. (Podívejte se ZDE na nejlepší přírodní zdroj vitamínu C na Zemi.)

Citróny jsou skvělým prostředkem proti stárnutí. Antioxidanty v nich obsažené bojují s volnými radikály, které jsou příčinou předčasného stárnutí. Vitamín C také stimuluje tvorbu kolagenu, což je látka zodpovědná za pevnou a hladkou pokožku bez vrásek.

Teplá voda dále působí antisepticky a ničí škodlivé bakterie v ústech. Tím zajišťuje svěží dech a zdravé dásně.

Kyselina askorbová, nacházející se v citrónech, podporuje ozdravné procesy v těle a urychluje regeneraci. Tato kyselina udržuje v kondici pojivové tkáně a chrupavky.


Vlastní zkušenost: Osobně piji vodu s citrónem každé ráno už více jak tři měsíce a musím říct, že je to opravdu dobrý zvyk. Hned po ránu mi nastartuje metabolismus, rozpohybuje trávení a nabudí tělo na celý den. Množství vody by mělo být minimálně půl litru, aby se tělo po dlouhé noci řádně hydratovalo. Pokud si chcete přidat ještě jednu extra přísadu, která Vaše tělo „nakopne“ ještě víc, přidejte špetku chilli. Už nikdy více chřipky, nafouklé břicho či bakteriální infekce.


Přidejte komentář

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.