Syrová strava

Jsme to, co jíme. Jídlo ovlivňuje každý aspekt našeho života. Je základem fyzického těla. Všechno, co nyní jste, dříve byla voda, kterou jste pili, jídlo, které jste jedli či vzduch, který jste dýchali. Zlepšete své stravovací návyky a tím od základů změníte své tělo.

Pravidelná konzumace té nejzdravější potravy je naprosto nezbytná pro úspěšný a zdravý život.

 

Neobyčejný život vyžaduje excelentní stravovací návyky. A co je tou nejdokonalejší potravou pro člověka? Je to potrava v jejím přirozeném stavu - syrová strava.

Pokud se nad tím hlouběji zamyslíme, když jsme přišli na planetu Zemi, neměli jsme žádné nástroje či oheň. Jak jsme tedy žili? Co jsme jedli? Musí existovat nějaká originální strava, ke které jsme byli biologicky stvořeni.

Jednoduchost: Ve vědě existuje takzvaný Occam's razor faktor, což je princip, který říká, že ze všech složitých teorií je nejpravděpodobněji pravdivá ta nejjednodušší.

Základem je jednoduchost

A co je nejjednodušším principem ve stravě? Odpovědí je opět syrová strava.

-         Syrová strava byla k dispozici, když jsme se objevili na Zemi

-         Syrová strava je dokonalou potravou pro člověka

-         Struktura lidských zubů, trávicího ústrojí, nehtů a dokonce i vztah ke zvířatům ukazuje, že jsme biologicky nastaveni ke konzumaci tepelně neupravené stravy.

Konzumace té nepřirozenější stravy poskytuje nekonečné možnosti. Na Zemi je tolik druhů ovoce a zeleniny, že i kdyby jste každý den zkusili jiný druh, stále byste neochutnali ani 1% z toho, co nám příroda nabízí.

Existuje mnoho možností, jak přistupovat k tepelně neupravené stravě. Někteří zastánci jsou velmi striktní a v jejich jídelníčku bychom nenašli ani jednu tepelně upravenou věc. Tento přístup je zajisté zdravý, ale je velmi omezující a přiznejme si, občas i společensky nevyhovující.

V životě je vždy nutné najít si svou vlastní cestu a harmonii. Jak se zdá, nejideálnějším stavem je konzumace 75% tepelně neupravené stravy a 25% stravy tepelně zpracované. Ať už se jedná o restovanou zeleninu, rýži, pečené brambory či živočišné produkty.

Bylo prokázáno, že s malým množstvím zpracované potravy se tělo dokáže dobře vyrovnat a zároveň využívat všechny výhody, které přirozená strava nabízí.

Rada pro Vás: Pokuste se do svého jídelníčku zařadit co největší množství syrových potravin. Ať už ve formě salátů, ovoce či zelených smoothie. Velice rychle si všimnete nárůstu energie a to Vás povzbudí ve Vašem dalším počínání.


Přidejte komentář

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.