První krok

První krok je vždy nejtěžší. Začít s něčím novým vyžaduje velké odhodlání. Vystoupit ze zóny pohodlí je pro mnohé nepřekonatelným problémem, a proto zůstávají stát na místě. Bojí se riskovat. Ale co když je právě krok do neznáma tím, co úspěšné lidi liší od těch neúspěšných?


 

 

Platí to ve všech oblastech života. Ať se jedná o práci, vztahy nebo zdraví. Je nutné zkoušet nové věci, pokud ty staré nefungují. Je bláznovstvím opakovat stále stejné věci s očekáváním odlišných výsledků. Nemáte rádi Vaši práci? Změňte ji a najděte si takovou, která Vás bude naplňovat. Nejste šťastni ve stávajícím vztahu? Ukončete ho a posuňte se dál. Nejste spokojeni s Vaším zdravím či vzhledem? Musíte něco změnit. A to je právě to, o čem s Vámi chci mluvit.

Se zdravím celé lidské populace to jde z kopce. Žijeme v době, kdy je na Zemi více nezdravých a nemocných lidí, než těch zdravých. Obezita se stala celosvětovou epidemií a civilizační choroby bereme jako součást běžného života.

Tělo se snaží za každou cenu udržet zdravé a živé. Je uzpůsobeno k tomu, aby mohlo bez problémů a nemocí žít až 120 let. Otázkou tedy je, co děláme špatně? Neměli bychom něco změnit? Zkusit něco nového či znovuobjevit znalosti o zdraví, které se ztratily v průběhu věků? Pokud chceme opět nalézt chybějící zdraví, musíme vystoupit ze zóny pohodlí a začít dělat věci jinak, než doposud.

Mnoho lidí obviňuje ze svých problémů geny a životní prostředí, pravdou však je, že ani jedna z těchto věcí není hlavní příčinou většiny nemocí. Hlavními viníky jsme my sami. Jsou to naše vlastní každodenní rozhodnutí, která určují, jaký život budeme žít. Bude naplněný zdravím a štěstím nebo nemocí a trápením? Volba je jen a pouze na nás samotných.

Všichni lidé na světě vědí, že potraviny ze stánků s rychlým občerstvením jsou nezdravé a přispívají k obezitě a velkému množství nemocí, jakými je například vysoká hladina cholesterolu v krvi, vysoký krevní tlak, riziko infarktu, mrtvice a dokonce větší riziko výskytu rakoviny. I přesto, že všechno tohle víme, konzumace těchto potravin neustále vzrůstá. Jak je to tedy možné? Proč děláme vědomě špatná rozhodnutí, která nám škodí? Odpovědí je POHODLNOST. Raději zavíráme oči před všemi riziky, která nám hrozí, než abychom udělali ten první krok a vystoupili ze zóny pohodlí. Raději sami sobě nalháváme, že to třeba není tak hrozné, jak nám doktoři říkají, vymlouváme se na to, že máme stejně tloušťku v genech, takže je jedno, co budeme jíst, nebo to omlouváme tím, že nemáme čas na zdravé jídlo a toto je v přeplněném denním programu dobrá alternativa. Teď se Vás na něco zeptám. Co je pro Vás důležitější než zdraví? Odpověď zní nic. Zdraví je to nejdůležitější, co v životě máme a musíme se o něj náležitě starat.

Jíme průměrně pětkrát denně. Pětkrát denně se rozhodujeme, zdali budeme zdraví, či nemocní. Nikdo nás nenutí nic jíst. Tato rozhodnutí jsou pouze naše a my za ně musíme převzít plnou zodpovědnost.


Přidejte komentář

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.