Oil pulling

Kokosový olej je používán národy z tropických oblastí již po tisíciletí. Je to velmi chutná potravina vhodná pro teplou i studenou kuchyni a také mocný lék na různé zdravotní potíže a onemocnění. Je možné ho užívat vnitřně i zevně a má úžasné kosmetické vlastnosti, které dodají vaší pleti vláhu, pevnost a elasticitu a vlasům lesk a jemnost.


 

Dnes bych vám však chtěla představit starodávnou Ajúrvédskou techniku, díky které za pomoci kokosového oleje detoxikujete tělo, vybělíte zuby, získáte zdravé dásně, snížíte možnost vzniku zubního kazu a celkově posílíte imunitní systém organismu. Tato technika je používána více než 5000 let, ale bohužel se na ni v naší uspěchané době pozapomnělo. Naštěstí se opět dostává do popředí zájmu, a to nejen obyčejných lidí, ale i vědců, kteří tuto metodu zkoumají a postupně přicházejí s úžasnými závěry. Pojďte společně se mnou poodhalit tajemný závoj této zázračné techniky a získat tak neobyčejné zářivé zdraví.

Oil pulling

Tato metoda se anglicky nazývá oil pulling. Jedná se o promývání úst kokosovým olejem po dobu 20 minut. Proces probíhá tak, že si do pusy vložíte jednu lžíci kokosového oleje (je možné použít také sezamový olej) a dvacet minut ho v dutině ústní převalujete. Děláte s ním vlastně to samé, co s ústní vodou. Snažíte se ho dostat do všech zákoutí a záhybů. Doporučuje se tuto techniku provádět ihned po probuzení, zatímco vykonáváte běžné ranní úkony, jako oblékání, příprava snídaně či pouhé sledování televize.

A v čem se skrývá tajemství této zázračné metody?

V dutině ústní každého člověka se nachází až 600 různých druhů bakterií. Čištění zubů je velice důležité, ale zbaví vás pouhých 60 % bakterií, přičemž zbylé mohou vesele páchat škody jako zubní kaz, zubní kámen, plak, paradentózu a dokonce, jak ukazují výzkumy posledních let, srdeční problémy.

Je obecně známým faktem, že stav dutiny ústní odráží stav celého organismu. Proto je velice důležité věnovat dostatek času právě ústní hygieně.

Převalování oleje po dobu dvaceti minut způsobí, že se všechny škodlivé bakterie nachytají právě do oleje, odstraní se plak, vyživí dásně a vybělí zuby. Je to velice jednoduchá, ale až neuvěřitelně účinná metoda, jak zlepšit vzhled a stav vašich zubů.

Ovšem pouze zde nekončíme. Oil pulling nabízí nesčetné množství dalších zdravotních výhod, díky kterým si ho zamilujete:

  • účinně detoxikuje celý organismus;
  • čistí pleť
  • odstraňuje rýmu
  • pomáhá při alergiích
  • odstraňuje zápach z úst
  • podporuje srdeční funkci
  • pomáhá při bolestech kloubů a mnohé další

Pokud tedy chcete získat všechny tyto výhody a jako bonus nádherné bílé zuby (výsledky jsou vidět již po týdnu), stačí si pouze pořídit kvalitní bio kokosový olej a můžete začít.

Každé ráno, ihned po probuzení, ještě předtím, než cokoliv sníte (to proto, že když něco ráno sníte, společně s jídlem polykáte i bakterie, které se v ústech nahromadily přes celou noc a ty páchají škody uvnitř organismu), dvacet minut provádějte oil pulling. Poté vyplivněte a důkladně vypláchněte ústa a vyčistěte zuby.


DŮLEŽITÉ!!!Nikdy olej nepolykejte. Je plný bakterií a pouze byste svému tělu uškodili.

Tuto metodu můžete provádět jednou denně, dvakrát či třikrát. Jakkoliv často budete chtít.

Večerní oil pulling pomáhá proti nespavosti a tisíce lidí uvádějí, že poté spí jako miminka.


Je to tak nádherně jednoduchá metoda a tak účinná, že by bylo škoda ji nevyzkoušet. Proto s chutí do toho a určitě se s bělejšími zuby budete na svět častěji usmívat.


Přidejte komentář

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.