Konopné semínko

Toto malinké semínko je pravděpodobně tou nejdokonalejší potravinou na Zemi. Lidé ho konzumují již po 3 tisíce let. Mnohé kultury přežili během období hladomoru pouze díky tomuto zázraku přírody.

Konopné semínko má 3 jedinečné výživové vlastnosti. Poskytuje organismu ideální poměr omega 3 a omega 6 mastných kyselin. Obsahuje všechny aminokyseliny, tudíž je zdrojem kompletního proteinu. Dále obsahuje obrovské množství stopových minerálů.

 

 Konopné semínko je vhodné hlavně pro ty, kteří nemají ve svém jídelníčku dostatečné množství esenciálních mastných kyselin. Nutno říci, že to je drtivá většina populace. Také jsou tím nejlepším doplňkem pro sportovce a to jak atlety, tak pro kulturisty.

Konopné semínko je tvořeno z 25% bílkovinami, z 31% tuky a z 34% cukry. Dále obsahuje chlorofyl, lecitin a kyselinu cannabidiolovou, která má silné antibakteriální účinky. Z minerálů obsahuje hořčík, jód, vápník, zinek, draslík a fosfor a vitamíny skupiny B, vitamín A, C a E.

Nejjednodušším způsobem, jak začít používat konopná semínka, je přidávat si je do smoothies. Také si můžete vytvořit domácí konopné mléko či je používat v dezertech. Další možností je zakoupení konopného proteinu.

A jaké jsou zdravotní konzumace konopných semínek? List by byl velice dlouhý, takže si zde uvedeme jen ty nejdůležitější:

-         snižují krevní tlak

-         podporují hubnutí

-         upravují trávení

-         prevence rakoviny

-         vhodné pro diabetiky

-         tlumí záněty

-         snižují cholesterol

-         pomáhají při kožních potížích

-         zlepšují funkci imunitního systému

-         urychlují regeneraci svalů po zátěži


Přidejte komentář

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.