Je čas na změnu!!!

Tento článek jsem neměla v úmyslu psát, ale jak je zvykem, život mi námět na něj strčil, jak se říká, přímo pod nos.

Jeden můj kamarád byl donucen strávit několik dní v nemocnici kvůli závažnému zánětlivému onemocnění.  Už z toho samotného jsem neměla moc dobrou náladu, to jsem však ještě nevěděla, co uvidím, až k němu přijdu na návštěvu.


 

 

 Přišla jsem zrovna v době oběda. Na talíři byly brambory polité máslem a vedle nich poklidně ležel karbanátek, z kterého vykukoval párek. Zeptala jsem se, jen tak ze zvědavosti, co bylo k snídani a den předtím k večeři. Večeře-krupicová kaše, snídaně-2 housky s máslem, sýrem a bílou kávou. Byla jsem v šoku.

Nemocnice je místo, kde by se lidé měli léčit. Již Hippokrates před mnoha stovkami let řekl: Nechť je jídlo tvým lékem a lék tvým jídlem. Kam se tato starověká moudrost vytratila? Zapomněli jsme na ni nebo ji jen záměrně v důsledku naší pohodlnosti ignorujeme?

Není na světě člověk, který by mohl vyvrátit tvrzení, že jsme to, co jíme. Jsme DOOPRAVDY a DOSLOVNĚ pouze to, co jíme, pijeme a dýcháme. Buňky používají tento materiál k výstavbě nových tkání a k regeneraci. Jak je tedy možné, že v instituci, která má za cíl naše zdraví, dostává pacient jídla, které nejenže ho neléčí, co hůř, ŠKODÍ.

Jedna provedená studie ukázala, že lidé, kteří strávili nějaký čas v nemocnici, z ní v 90% případů odcházeli více podvyživení, než do ní přišli. A to ne podvyživení jako hubenější, ale nutričně podvyživení. Scházely jim minerály, vitamíny, stopové prvky a všechny další myslitelné složky, nezbytné pro správné fungování organismu.

Základem dobrého zdraví je správná výživa. Ta působí nejen preventivně, ale v mnoha případech dokáže nemoc dokonce vyléčit. TO PŘECE NELZE IGNOROVAT!!! Je nutné něco změnit. Je nutné změnit myšlení lidí a poučit je o tom, jak důležité je jíst ta správná jídla, která budou podporovat jejich zdraví, popřípadě léčit jejich nemoci.

Těší mě, že je čím dál více těch, kteří se zajímají o správnou výživu a její vliv na organismus. Žijeme v osvícené době a já jsem šťastná, že toto osvícení přišlo i do oblasti zdravé výživy. Ale i přesto se mi zdá, že tento pokrok není dostatečně rychlý. Potřebujeme více lidí, kteří by ostatním osvětlovali výhody zdravé stravy. A kdo je více povolaný, než naši doktoři? Než naše nemocnice?

Měli bychom přestat zavírat oči a převzít zodpovědnost za naše životy a zdraví. Žádná zázračná pilulka nás zkrátka nespasí. Musíme vykročit ze své zóny pohodlí a začít živit naše těla tím nejlepším, co máme k dispozici. Pijme čistou vodu, dýchejme čerství vzduch, dostatečně se pohybujme a nemoci se nám budou vyhýbat obloukem.

Začít však musí každý sám u sebe, nikdo to za nás neudělá. Nemůžeme očekávat, že budeme zdraví a krásní, když budeme i nadále plnit naše těla rafinovanými, přesolenými, přeslazenými a modifikovanými potravinami.

Pokud se budeme o naše tělo dobře starat a pečovat o něj, bude nám dobře sloužit a my si budeme moci užívat života plnými doušky.


Přidejte komentář

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.