Hydratace pokožky zevnitř

Kůže je největším orgánem těla, ale zároveň je i tím posledním, ke kterému se dostávají výživné látky. Takže pokud máte zářivou, hladkou a pružnou pokožku, je nanejvýš pravděpodobné, že je vše v pořádku i uvnitř Vašeho těla. Pokud Vás však trápí suchá kůže, akné či lupénka, je na čase s tím něco dělat.


 

 

Všichni víme, že to, co jíme a pijeme, významně ovlivňuje naše zdraví a i to, jak vypadáme. Kosmetické produkty slibují hydrataci pokožky, vyhlazení vrásek nebo odstranění akné, ale nejenže mnohdy nefungují, ale také obsahují mnoho toxických látek, jejichž názvy nelze ani vyslovit.

Proto dříve, než se uchýlíte k používání těchto produktů, zkuste dát šanci přírodě. Zde Vám představím několik potravin, které dokáží hydratovat pokožku zevnitř, a ta bude zářit zdravím.

OKURKY: Jsou plné organické vody, která má vysokou vstřebatelnost do organismu. Dále obsahuje křemík, který v těle zajišťuje vlhkost a elasticitu.

CELER: Další potravina obsahující křemík. Co takhle si odšťavnit okurku společně s celerem a získat tak extra dávku hydratace?

CHIA SEMÍNKA: Chia semínka jsou bohatá na omega 3 mastné kyseliny. Tyto kyseliny pomáhají limitovat ztrátu vody z kožních buněk.

ALOE VERA: Tato superpotravina se může používat jak zevně, tak vnitřně. Její gelová konzistence udržuje v pokožce vláhu. Aloe vera je ideální přísadou do Vašeho smoothie.

VODA: A je tu ta nejdůležitější potrava pro Vaši pokožku. Voda. Tělo se skládá více než z 60% z vody a její dostatečné množství je naprosto stěžejní pro zdravou pokožku. Začněte každý den velkou sklenicí vody, to pomůže nastartovat organismus, odstranit toxiny a hydratovat pokožku.

AVOKÁDO: To je další potravina bohatá na omega 3 mastné kyseliny. Avokádo je jedním z opravdových zázraků přírody a je to učiněná potravina krásy.

MELOUN: Veškeré ovoce e zelenina působí blahodárně na pokožku, ale pokud bych měla vybrat pouze jednu, byl by to vodní meloun. Obsahuje přibližně 91% vody, dále vitamín C, A, B1, B2, B6 a draslík.

Zkuste zařadit tyto potraviny do svého jídelníčku co nejčastěji a dodat tak své pokožce vše, co potřebuje k tomu, aby zářila zdravím. Můžete tyto potraviny odšťavňovat, mixovat nebo si je dát jako salát. Vždy pamatujte na to, že krása se rodí uvnitř těla.


Přidejte komentář

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.