Brazilský poklad jménem acai

Dnes odpoledne mě honila mlsná. Procházela jsem proto lednici a mrazák, co bych asi tak slupla, a našla jsem ovoce acai. Modrý poklad z hlubin Amazonie. Tu lahodnou směsici exotických chutí. Jak já Brazilcům závidím tuhle modrou mňamku!!!


 

  Vzhledem k tomu, že ovoce acai nelze převézt do Evropy v čerstvém stavu, musí se ihned po sběru hloubkově zmrazit a teprve potom převážet. Při této úpravě se bohužel zničí asi 15% živin a nutrientů, ale acai jich má tolik, že nám i přesto dodá doslova infuzi zdraví.

Toto ovoce není možné převážet do Evropy v čerstvém stavu, proto se ihned po sběru hloubkově zamrazí a teprve potom se může převážet. Při této úpravě se zničí kolem 15% živin, ale i přes tuto ztrátu nám acai poskytuje doslova infuzi zdraví.

Vzala jsem proto svojí zmraženou kostku acai a rozmixovala ji s půl litrem čerstvě lisované jablečné šťávy. Napila jsem se a ocitla se v nebi, v nebi chutí. Ó můj bože, to byla lahoda.

Chuť acai se těžko popisuje, je to něco mezi borůvkami, jahodami, malinami, čokoládou a nevím, čím ještě. Je to zkrátka mix všeho, co tak milujeme. Kdo by taky nemiloval borůvky, maliny a čokoládu?

Toto ovoce můžeme najít pouze na jediném místě na světě a to v deštných pralesech Amazonie. Dlouho to bylo dobře střežené tajemství domorodých kmenů, ale nyní máme možnost využívat jeho účinků i my.

Acai je ovoce, které je extrémně bohaté na látky zvané antokyany. Tyto modré a fialové substance jsou barevnými pigmenty zralých plodů a jsou to jedny z nejsilnějších a nejúčinnějších antioxidantů na světe. Jsou spojovány s lepším zrakem, nižší hladinou cholesterolu, chrání srdce, podporují cirkulaci krve a čistí cévy.

Acai však není jen mocným antioxidantem, ale také je výborným pomocníkem při hubnutí. Provedené studie ukázaly, že Acai nejenže podporuje zdravé hubnutí, ale pomáhá udržovat zdravou váhu.

Acai je také bohaté na vitamín C, který je nezbytný pro zdraví organismu. Podporuje funkci imunitního systému, pomáhá v boji s bakteriemi a působí preventivně proti rakovině.


Přidejte komentář

Příspěvek zatím nikdo nekomentoval.