Blog

MSM

Na světě pravděpodobně nikdy nebude dostatek článků a informací, které by dostatečně a hlasitě zdůraznily OBROVSKOU důležitost MSM. Tento doplněk stravy má schopnost doslova měnit životy lidí trpícími chronickými bolestmi kloubů, zad, různými druhy zánětů, artritidou, padáním vlasů nebo problémy s pokožkou.

Teplá voda s citrónem

Teplá voda s citrónem po ránu je ten nejlepší a nejzdravější způsob, jak začít svůj den. Krásná pleť, lepší trávení, detoxikace organismu, to je jen hrstka výhod, které získáte zařazením tohoto nápoje do svého ranního rituálu. Pojďme se na to podívat zblízka.

Brazilský poklad jménem acai

Dnes odpoledne mě honila mlsná. Procházela jsem proto lednici a mrazák, co bych asi tak slupla, a našla jsem ovoce acai. Modrý poklad z hlubin Amazonie. Tu lahodnou směsici exotických chutí. Jak já Brazilcům závidím tuhle modrou mňamku!!!

Hydratace pokožky zevnitř

Kůže je největším orgánem těla, ale zároveň je i tím posledním, ke kterému se dostávají výživné látky. Takže pokud máte zářivou, hladkou a pružnou pokožku, je nanejvýš pravděpodobné, že je vše v pořádku i uvnitř Vašeho těla. Pokud Vás však trápí suchá kůže, akné či lupénka, je na čase s tím něco dělat.

Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy

Čerstvě lisované ovocné a zeleninové šťávy se dostávají čím dál více do popředí zájmu. A není se čemu divit. Jsou skvělým fast food jídlem (nápojem), můžete si je vzít všude sebou a obsahují ohromné množství výživných látek. Jsou to takové vitamínové bomby ve sklenici a mnohdy dokáží zachraňovat životy, ale o tom později.

Zlatá bohyně kurkuma

Už jste někdy slyšeli o kurkumě? Pokud ne, tak čtěte pozorně, protože toto zářivě žluté koření je pravděpodobně jedním z nejmocnější přírodních léků, které na Zemi můžeme najít.

Zelené šťávy

Nejsou to pouze zelená smoothies, o kterých se v poslední době mluví, na stejné vlně se společně s nimi vezou i čerstvé zelené šťávy. Vlastně by se dalo říci, že co je zelené, to je IN. Může se to zdát jako další módní výstřelek, ale není tomu tak. Laboratoře po celé Zemi potvrzují neobyčejné účinky zelených nápojů na lidský organismus a milióny lidí po celém světě tato tvrzení potvrzují.

Konopné semínko

Toto malinké semínko je pravděpodobně tou nejdokonalejší potravinou na Zemi. Lidé ho konzumují již po 3 tisíce let. Mnohé kultury přežili během období hladomoru pouze díky tomuto zázraku přírody.

Mléko jako jed

Už jste si asi všimli, že v mých receptech nenajdete žádné mléko, smetanu, šlehačku, ani další mléčné výrobky. Někdo si může říct, že smoothies by byly možná ještě lahodnější, kdyby se přidalo mléko nebo jogurt. V některých případech je to možná pravda (i když smoothies jsou podle mně dokonalá přesně, tak jak jsou).

Resveratrol

Už jste někdy slyšeli tote slovo? Pokud ano, gratuluji, pokud ne, tak dobře poslouchejte. Je dost možné, že tento název budeme slýchávat čím dál častěji a možná se z něj zanedlouho vyklube lék číslo jedna pro 21. století.

Syrová strava

Jsme to, co jíme. Jídlo ovlivňuje každý aspekt našeho života. Je základem fyzického těla. Všechno, co nyní jste, dříve byla voda, kterou jste pili, jídlo, které jste jedli či vzduch, který jste dýchali. Zlepšete své stravovací návyky a tím od základů změníte své tělo.

Zelená smoothies pro děti

Odmítají Vaše děti jíst ovoce a zeleninu? Ušklíbají se, když na svém talíři vidí špenát, růžičkovou kapustu nebo brokolici? Nutíte je zůstat u stolu, dokud všechno nesní, ale pak to nakonec stejně vzdáte?

Proč jsem se stala vegetariánkou

Miluji zvířata. Miluji zvířata všeho druhu, a kdybych mohla, tak jich mám doma desítky. Kvůli prostoru se musí spokojit jen s jedním, ale to občas vydá za deset, takže jich mám vlastně více. Žiju blízko farmy, kde se nacházejí krávy, lamy, ovce, králíci, prasata a koně. Když se podívám do jejich očí, neumím si představit, že bych je jen kvůli uspokojení mých chuťových pohárků snědla. Ale nebyla jsem taková odjakživa. Pojďme tedy začít od začátku.

Přechod na raw vegan

Syrová strava, raw veganství, vitariánství. Relativně nový styl stravování, který si získává stále větší oblibu po celém světě.Raw food potraviny a produkty se pomalu dostávají na regály obchodů, do restaurací a nově i na stále populárnější farmářské trhy.

První krok

První krok je vždy nejtěžší. Začít s něčím novým vyžaduje velké odhodlání. Vystoupit ze zóny pohodlí je pro mnohé nepřekonatelným problémem, a proto zůstávají stát na místě. Bojí se riskovat. Ale co když je právě krok do neznáma tím, co úspěšné lidi liší od těch neúspěšných?

Oil pulling

Kokosový olej je používán národy z tropických oblastí již po tisíciletí. Je to velmi chutná potravina vhodná pro teplou i studenou kuchyni a také mocný lék na různé zdravotní potíže a onemocnění. Je možné ho užívat vnitřně i zevně a má úžasné kosmetické vlastnosti, které dodají vaší pleti vláhu, pevnost a elasticitu a vlasům lesk a jemnost.

Raw food u nás a v zahraničí

Raw food, aneb syrová strava, si ve světě získává čím dál tím větší oblibu. Není se čemu divit, protože veškeré další způsoby stravování zkrátka ve zkoušce času neobstály. Proto se i přesto, že se mnoho lidí této představě brání, navracíme k přírodě. K přirozeným živoucím potravinám. Ovoce, zelenina, ořechy, všechny tyto produkty jsou dokonale stvořeny tak, aby obsahovaly všechno, co k životu potřebujeme.

Zkušenost k nezaplacení

Před nedávnem jsem prožila naprosto jedinečný týden v Thajsku. Odjela jsem tam na meditační kurz a užila si každou minutu, kterou jsem na tom kouzelném místě strávila. Byla to jedna z nejhezčích zkušeností mého života a nikdy na ní nezapomenu.